Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023.

• 2023-03-13 15:08:46
  • Przedszkole, Aktualności

W listopadzie  br. szkolnego uczniowie Liceum przystąpili do projektu EDU OFFSHORE WIND 2023. To pierwsze w skali kraju wydarzenie, które ma na celu pokazanie przyszłego rynku pracy w Morskiej Energetyce Wiatrowej w Polsce a tym samym zachęcić do wyboru kierunków inżynieryjnych.

Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023.

W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w I Edukacyjnych targach kariery, które odbędą się 14 i 15 marca w Gdańsku. W czasie targów spotkają się uczniowie szkół średnich i studenci z liderami sektora offshore z Polski i zagranicy. W ramach przygotowania do tego wydarzenia uczniowie oglądali filmy edukacyjne przygotowane na specjalnie do tego celu przygotowanej platformie edukacyjnej i wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w Centrum Kultury w Gniewinie. Panowie Kamil Kamiński oraz Maciej Mierzwiński wprowadzili młodzież w tematykę energetyki wiatrowej na morzu.

Spotkania z młodzieżą odbywają się na żywo w wybranych szkołach oraz przez platformę edukacyjną i prezentacje online. Lekcje obejmują tematykę ogólną związaną z energetyką wiatrową. Kolejne lekcje dotyczą szczegółów jakimi są: komponenty farm wiatrowych, budowa wiatraków, budowa trafostacji, budowa i montaż kabli dla morskich farm wiatrowych, przesyłanie prądu na ląd. Oprócz wiedzy teoretycznej, każda lekcja informuje o niezbędnych kompetencjach i wymaganych certyfikatach branżowych.

Udział w projekcie wiążę się z ogłoszeniem w Gminie Gniewino 2023 roku Rokiem Energii Odnawialnej. Koordynatorem w szkole jest pani Grażyna Budnik.

Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 0 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 1 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 2 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 3 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 4 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 5 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 6 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 7 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 8 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 9 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 10 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 11 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 12 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 13 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 14 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 15 Licealiści w projekcie EDU OFFSHORE WIND 2023. zdjecie 16